O nas

26 sierpnia 2015

Rada Nadzorcza

Krzysztof Stupnicki

Członek Rady Nadzorczej

W Zarządzie BEST TFI S.A. od kwietnia 2015 do września 2016 r. Od 2002 r. związany z Grupą AIG (przejętą w 2011 przez Metlife Inc.) - początkowo jako Dyrektor ds. Inwestycji oraz Prezes Zarządu Amplico TFI S.A., a następnie jako Dyrektor ds. Inwestycji Metlife, gdzie zarządzał regionem Europy Centralnej i brał m.in. udział w procesie zakupu i restrukturyzacji spółek Aviva kupionych w 3 krajach Europy Centralnej. W latach 1996 – 2002, jako Prezes Zarządu ING Investment Management, uruchomił pierwszą w Polsce specjalistyczną firmę asset management. W latach 1992 – 1995 był przedstawicielem Credit Suisse First Boston na Polskę i doradzał przy prywatyzacji dużych spółek Skarbu Państwa (Górażdże, ZWUT, Elwro, Dębica, FSM). Pracę zawodową zaczął w 1989 r. w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych. W latach 1990 – 2014 członek rad nadzorczych: Wedel S.A., ING TFI S.A., ING PTE S.A., Amplico PTE S.A., CE Funds (TFI w Słowacji), ALICO Pensii Romania, Członek Rady Banku AIG Bank Polska. Ukończył Wydział Finansów i Statystyki (obecnie SGH), 2-letnie studia na kierunku Ekonomii na Cornell University, USA oraz 2-letni kurs General Management Program INSEAD/CEDEP, Fontainbleau we Francji.

Witold Orłowski

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek Ekonomia. Studiował również na Harvard University (obecnie Cambridge). Uzyskał stopień doktora na Wydziale Ekonomiczno - Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, habilitował się na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Profesor ze specjalizacją w zakresie ekonometrii stosowanej i makroekonomii. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Biurze ds. Integracji Europejskiej i Banku Światowym. Był członkiem Rady Makroekonomicznej, doradcą ekonomicznym wicepremiera oraz doradcą głównego negocjatora członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Pełnił funkcję szefa zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. W latach 2009–2010 wchodził w skład Narodowej Rady Rozwoju oraz w skład Rady Gospodarczej. Jest autorem licznych publikacji naukowych oraz artykułów publicystycznych. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2005).

Mirosława Szakun

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Wydziału Prawa i Administracji. Równolegle, podczas studiów podyplomowych na Uniwersytecie Gdańskim, w Instytucie Prawa Cywilnego i Prawa Pracy, kończyła aplikację radcowską. Swoją karierę zawodową rozpoczynała w Przedsiębiorstwie Spedycji Międzynarodowej C. Hartwig. W latach 1993-1994 była syndykiem masy upadłości Banku Spółdzielczego w Kolbudach oraz zajmowała stanowisko Członka Zarządu Banku GE Money Bank S.A. w Gdańsku. Od 2002 roku związana jest z Konferencją Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, jako Doradca Prawny. Od 1994 roku prowadzi własną Kancelarię Radcy Prawnego.

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności.